Nezaradené

Olej na vlasy_Nashi Argan

Arganový olej patrí medzi najvzácnejšie oleje na svete. Spracováva sa ručne a preto je jeho výroba náročná a zdĺhavá. Na prípravu 1 litra oleja je potrebných až 40 kg plodov z arganového stromu. Berberské kmene žijúce v  Maroku ho vďaka jeho nutričnej hodnote, kozmetickým a liečivým účinkom využívajú už po stáročia.

 

Vedecké štúdie dokázali, že tento olej obsahuje zvýšenú koncentráciunenasýtených mastných kyselín,kyselinu linolovú a vitamín E, ktoré stimulujú životné funkcie v bunkách, regenerujú pokožku a hydratujú vlas do hĺbky.

Arganový olej je jedný z najbohatších olejov na nenasýtené mastné kyseliny.Tieto pôsobia ako bariéra proti každodennému transepidermálnemu odparovaniu vody (TEWL transepidermal water loss), čím umožňuje vlasu zachovať si vlhkosť a zároveň ho udržuje hydratovaný a jemný.

Vďaka vysokému obsahu kyseliny linolovej má arganový olej aj regeneračné vlastnosti. Jeho hydratačný a regeneračný účinok bol vedecky potvrdený.Arganový olej je pomerne bohatý aj na vitamín E: 700-900 mg/kg (olivový olej len 320 mg/kg).Tieto prirodzené antioxidanty zohrávajú významnú úlohu v boji proti starnutiu vlasov, pretože ho chránia pred nežiaducim účinkom voľných radikálov. Jeho anti aegingový účinok bol vedecky dokázaný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *